• Wpisów: 47
  • Średnio co: 21 dni
  • Ostatni wpis: 2 lata temu, 15:44
  • Licznik odwiedzin: 4 670 / 1026 dni
 
befitforsummer
 
W tym poście trochę o tym, dlaczego warto pić wodę niegazowaną <3
_____________________________

Orzeźwia – spożywanie schłodzonej wody skutecznie gasi pragnienie. Najlepsze działanie orzeźwiające wykazuje woda gazowana, gdyż bąbelki dwutlenku węgla łaskoczą gardło oraz przełyk. Jednakże woda gazowana nie jest polecana małym dzieciom oraz osobom chorym na wrzody żołądka i dwunastnicy, a także osobom mającym tendencje do wzdęć.

Dodaje energii oraz chęci do pracy.

Odchudza – spożywanie wody tuż przed zjedzeniem posiłku sporawi, że mniej zjemy. Żołądek zwiększy swoją objętość i szybciej zostanie pobudzony w mózgu ośrodek sytości, który będzie hamował spożycie większej ilości posiłku. Podobne działanie wykazuje picie wody pomiędzy posiłkami. Woda nie zawiera kalorii!

Utrzymuje równowagę pH ustroju – picie wystarczającej ilości wody w ciągu dnia jest niezbędne w utrzymaniu pH komórek na poziomie około 7.

Zapobiega chorobom serca – badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Kalifornii z udziałem kobiet i mężczyzn wykazały, że osoby, które w ciągu dnia spożywają około 2 litrów wody, rzadziej chorują na serce.

Zdrowa skóra – spożywanie odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia nadaje skórze zdrowy wygląd. Skóra staje się odpowiednio nawilżona, jędrna, spłycają się zmarszczki. Nie trzeba więc wydawać dodatkowych pieniędzy na kosmetyki i zabiegi w salonach kosmetycznych. Wystarczy przez całe życie pić dużo wody.

Poprawia metabolizm – pomaga utrzymać odpowiednie uwodnienie komórek, dzięki temu zwiększa się metabolizm organizmu, gdyż reakcje biochemiczne przebiegają sprawnie i szybko. Niewielkie odwodnienie sprawia, że metabolizm zwalnia o 3%.

Uśmierza ból – picie wody nie tylko łagodzi ból głowy, który najczęściej spowodowany jest nieodpowiednim uwodnieniem tkanki mózgowej, ale także zapobiega bólom stawów i mięśni, gdyż stają się bardziej elastyczne.

Zapobiega chorobom nerek – nerki do prawidłowej pracy wymagają odpowiedniej ilości wody, aby mogły skutecznie filtrować produkty przemiany materii. Zbyt mała ilość wody w organizmie prowadzi do zagęszczenia moczu, który może powodować schorzenia dróg moczowych oraz pęcherza.

Chroni przed nowotworami – spożywanie odpowiedniej ilości wody zapobiega występowaniu raka pęcherza oraz jelit, gdyż jej obecność zmniejsza stężenie substancji kancerogennych, a tym samym ich toksyczność.

Reguluje temperaturę ciała – jest to szczególnie ważne dla sportowców oraz osób pracujących fizycznie. Woda wydzielana wraz z potem schładza organizm.

Poprawia koncentrację i zdolności umysłowe – niedobór 2% wody powoduje problemy z koncentracją oraz spowalnia proces uczenia.
__________________________

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE PICIA WODY :

Pij co najmniej 1,5-2 litry wody dziennie.

Staraj się zawsze mieć przy sobie butelkę wody mineralnej.

Zarówno woda gazowana, jak i niegazowana korzystnie działa na organizm. Ponadto zawarty w wodzie gazowanej dwutlenek węgla wykazuje działanie bakteriostatyczne i sprawia, że woda jest bardziej orzeźwiająca.
W sklepie wybieraj wodę, która zawiera dużo składników mineralnych (ponad 1000 mg na litr), w tym wapnia (>100 mg), magnezu (>50 mg).

Zawarte w wodzie sole mineralne wzmacniają kości oraz poprawiają koncentrację i zapobiegają chorobom układu krążenia.

Przed rozpoczęciem kuracji wodą leczniczą zasięgnij porady lekarskiej.

Leki zawsze popijaj szklanką wody niegazowanej.
____________________________________
TO TYLE W TYM POŚCIE!
Mi wiele on dał do myślenia ;)
Pamietajmy o piciu wody niegazowanej!
___________________________
ZAPRASZAM NA INSTAGRAMA: @befitforsummer
I na SNAPCHATA : carine_claudine
____________________________________
70.gif


73.jpg

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego